Najlepszy pstrąg na Jurze w Hotelu Kmicic

  0
  533

       Złoty Potok jest jedną z najbardziej malowniczych krain Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Swój urok zawdzięcza wyjątkowemu położeniu w dolinie Wiercicy, każdego roku przyciągając wielu turystów, poszukujących chwili wytchnienia na łonie natury. Jest to miejsce sprzyjające aktywnemu spędzeniu czasu wolnego, dające przy tym możliwość doboru atrakcji dostosowanych do predyspozycji poszczególnych osób. Najciekawsze obiekty położone są w pobliżu szlaków rowerowych i konnych, których zlokalizowanie ułatwiają oznakowania oraz liczne tablice informacyjne.

  Najlepsza ryba w Europie
  Złoty Potok, często nazywany „złotą krainą pstrąga”, znany jest z hodowli najlepszego pstrąga tęczowego. Sama złotopotocka pstrągarnia stanowi jedno z najstarszych gospodarstw rybackich w Europie. Jej założycielem był Edward Raczyński, hrabia, który podczas jednej ze swoich podróży do Stanów, oczarowany smakiem podanej mu ryby, postanowił sprowadzić ją do Polski. Z jego inicjatywy zalęgowa partia ikry pstrąga tęczowego trafiła do drewnianych skrzynek, wyłożonych mchem i lodem, by w takich warunkach bezpiecznie dotrzeć do Złotego Potoku. Transport ikry nadzorował amerykański senator, na cześć którego, jeden ze złotopotockich stawów nosi nazwę American.

  Złotopotocki pstrąg tęczowy, w krótkim czasie zyskał sławę także za granicami naszego kraju. Eksport ikry do Królestwa Wielkiej Brytanii, Szwecji, Danii oraz Holandii przyczynił się do spopularyzowania hodowli pstrąga na całym kontynencie, tym samym dając mu miano „królewskiej ryby”. Mówi się, iż pstrągi sprowadzone przez hrabiego Raczyńskiego gościły również na stole marszałka Piłsudskiego, który ze smakiem raczył się nimi w każdy piątek.

  Święto Pstrąga
  Według corocznej tradycji, w pierwszy weekend sierpnia w Złotym Potoku obchodzone jest plenerowe Święto Pstrąga. Uroczystość ta odbywa się na błoniach przy Hotelu Kmicic, w bliskiej odległości stawu American. Jest to wyjątkowa okazja na skosztowanie niepowtarzalnej ryby, przygotowywanej według tradycyjnej receptury.

  Święto Pstrąga jest wydarzeniem zrzeszającym smakoszy prawdziwie królewskiej ryby,  ale także miłośników zabaw na otwartej przestrzeni. Ceremonię przygotowania legendarnej ryby, poprzedzają otwarte spławikowe zawody wędkarskie, organizowane na stawie Irydion. Czas umilą nam także liczne konkursy dla publiczności oraz występy znanych twórców muzycznych.

  Wykwintny smak, nie tylko od święta
  Pomimo tego, iż Święto Pstrąga odbywa się tylko raz do roku, turyści odwiedzający Złoty Potok mają możliwość skosztowania tej słynnej ryby o każdej porze. Wszystko to dzięki ofercie jednego z głównych organizatorów corocznego wydarzenia na błoniach – Hotelu

  Kmicic, przygotowywującego pstrągi przez cały rok. Kuchnia Hotelu Kmicic specjalizuje się w przyrządzaniu pstrąga aż na 17 sposobów, co daje gwarancję na to, że każdy znajdzie tu smaki idealne dla siebie.

  W ofercie Hotelu Kmicic, dostępnej na stronie https://www.hotel-kmicic.pl/, odnajdziemy także luksusowo urządzone pokoje i apartamenty, a także Centrum WELNESS & SPA, które umili nam pobyt, poprzez relaksujące zabiegi na ciało i twarz. Nie zwlekaj dłużej, sprawdź ofertę Hotelu Kmicic i daj się porwać w niezapomnianą podróż po krainie królewskiej ryby!