Jak wykonać podział nieruchomości?

0
995

W celu zwiększenia atrakcyjności  gruntu, a  także podniesienia wartości nieruchomości dokonuje się podziałów dużych działek na mniejsze.

Mniejsze działki szybciej znajdują kupca, ponieważ niejednokrotnie osoby będące zainteresowane zakupem działki szukają jej na wymarzony domek z ogródkiem.

Podział działki w praktyce jest procesem złożonym i zależnym od kilku czynników, m. im. czy obszar na którym znajduje się działka jest objęty Miejscowym Planem Zagospodarowana Przestrzennego.

Jeśli dany teren nie ma obowiązującego MPZP istnieje możliwość podziału działki na podstawie wydanych Warunków Zabudowy ( ale o tym trochę później)

Etapy podziału dla terenów objętych Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego

Pierwszym krokiem jest sporządzenie wstępnego projektu podziału. Projekt sporządzany jest najczęściej na kopii mapy zasadniczej, zakupionej w Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej, to właśnie na niej pokazujemy koncepcję podziału, wrysowując nowo powstałe działki, a w części opisowej pokazujemy rozliczenie powierzchni nowych działek.

Więcej informacji na temat jak wykonać podział nieruchomości znajdźcie Państwo na naszej stronie firmowej http://geo-line.pl https://bliskolotniska.pl/ zapraszamy.