Jak dbać o kostkę brukową?

0
1070

Masz już kostkę brukową – zadbaj o nią w odpowiedni sposób

Powinniśmy pamiętać o tym, że każda kostka wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Bieżące usuwanie zabrudzeń pomoże nam zachować piękną nawierzchnię na lata. Zadbajmy szczególnie o miejsca narażone na zabrudzenia czy ścieranie (np. podjazd, miejsce na grill na tarasie itp.)
Używanie odpowiednich środków pozwoli zachować walory estetyczne i oszczędzi kosztów renowacji czy specjalistycznego czyszczenia.
Możliwe jest zaimpregnowanie kostki brukowej specjalnym preparatem do betonu, nadając jej świeży wygląd, ograniczy powstawanie wykwitów i zabezpieczy przed nasiąkaniem wody.
Przed impregnacją można przeprowadzić odwapnienie nawierzchni poprzez pokrycie jej jednym z wielu dostępnych na rynku preparatów, który następnie należy spłukać. W razie potrzeby impregnację powtarzamy co kilka lat.
Nawierzchnię z kostki brukowej czyścimy wodą, ostrożnie odchwaszczamy (uwaga na ubytki w spoinach) i zamiatamy, nie stosując przy tym zwykłych środków chemicznym, które mogłyby spowodować odbarwienia lub wejść w reakcje chemiczne z składnikami kostki.
Zimą nie posypujemy kostki brukowej zwykłą solą!
Zalecamy zastosowanie odpowiedniej soli do powierzchni brukowych.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani wykonaniem nowoczesnej i trwałej kostki przez firmę , która oferuje usługi brukarskie we Wrocławiu to zapraszamy na naszą stronę firmową http://brukomania.pl/ https://ozesales.pl/ do zapoznania się z naszą ofertą.